Steam ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Síť a Internet » Download manažery
Titulní strana » Windows » Hry » Doplňky pro hry

Steam

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-03-01

Aplikace Steam nabízí platformu pro distribuci her, ale neomezuje se jenom na to. Dále nabízí ke stažení i software, udržuje stále aktuální vaše hry, garantuje jejich pravost a licence, umožňuje vám zálohovat vaše pozice a postupy ve hrách (pouze u her které jsou plně kompatibilní se Steamem) a umožňuje také sociální interakci mezi jinými hráči a vašimi přáteli.

Historie Steamu

Ta je pro mě subjektivně úzce spjatá se hrou Counter Strike 1.6, tedy jedním z nejúspěšnějších herních titulů všech dob, který spoléhal na hru více hráčů po síti respektive přes internet. Díky exaktním pravidlům a závislosti na stále aktuálních verzích hry CS vyvstal problém jak hru u všech hráčů udržovat stále aktuální. To se podařilo právě díky Steamu.

Následný vývoj k distribuci dalších herních titulů byl už na dohled a jakmile se přidalo v roce 2010 i rozumné uživatelské rozhraní a implementoval i přímý prodej a zabezpečení her měl Steam vyhráno nejen u hráčů, ale především u herních vývojářů, kteří přes steam začali své hry propagovat, prodávat a servisovat.

Steam v bodech

  • přístup k informacím a testování herních titulů ještě před jejich vydáním
  • automatické aktualizace her
  • vlastní sociální systém včetně zpráv, chatu, skupin atd.
  • levnější nákup her přímo v systému bez zprostředkovatele

Jak zálohovat uložené pozice z her

Takzvané „savy“ naleznete v adresáři C:\Program Files\Steam\Ste­amApps\(uživa­telské jméno)\(název hry)\(verze)\ není nic jednoduššího než celý adresář vypálit nebo uložit na flash disk a později nakopírovat zpět. Adresáře jsou ale dost velké, proto je na zváženou jestli nenakopírovat jenom složku „SAVE“.

Závěr

Platforma Steam do jisté míry zjednodušila situaci jak herním vývojářům tak samotným hráčům. Nemusíte se starat o to kde koupit hru, jestli je aktuální ani, že ztratíte instalační klíče. Vývojáři nemusí řešit spoustu problémů a od Valve dostanou silné zázemí i propagaci.

Na druhou stranu Steam zatěžuje systém a to dost podstatně. Kdyby byl na světě sám tak by nad tím šlo asi mávnout rukou, problém je v tom že zde máme pro hry od EA třeba Origin a další. Situaci kdy by člověk musel mít nainstalovaných 5 různých podobných systémů si je lepší raději ani nepředstavovat.


Podrobnosti o Steam

Verze:2.10.91.91 Licence:Freeware Velikost:1.09 MB    Homepage: steampowered.com Výrobce: Valve Corporation    Požadavky: Windows XP (SP2), Pentium 4, 512 MB,300 MB
2.75

Steam 2.10.91.91
Stahuj (1.09 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Steam náhled Steam
Systém pro komunikaci hráčů, distribuci her a software od Valve.
Origin náhled Origin
Download manažer sloužící k distribuci her od EA přes internet.
Internet Download Manager náhled Internet Download Manager
Program na rychlé a bezpečné stahování souborů z internetu.