Euro Truck Simulator ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Hry » Simulátory

Euro Truck Simulator

Autor recenze: Daniel Kočica, 2014-12-10

Když se poprvé na obrazovkách hráčů objevil tento simulátor vyvolal doslova šílenství a není se čemu divit. Euro Truck Simulator byl na svou dobu revolučním kusem hry a do jisté míry zůstává jeho pozice neohrožena i dnes. V této krátké recenzi k demu, které je ke stažení zdarma si připomeneme historii hry i zásadní silné stránky díky, které je Eurotruck tolik popuplární.

Trocha historie o Euro Truck Simulator

Hra vyšla poprvé v roce 2008, byla vyrobená společností SCS Software, která dále Euro Truck simulátor rozvíjí dodnes. Pokud by vám unikla ta zásadní informace, že jeho výrobce je česká firma tak si to můžete potvrdit na jejich stránkách v odkazu s podrobnostmi. Na stejném herním enginu na kterém běží tento simulátor (nazvaném Prism 3D) byla vyprodukována i celá řada dalších titulů. Prism 3D vyniká v zobrazování rozsáhlých herních ploch což se báječné hodí nejen pro simulátor jízdy z „města do města“.

Po úspěchu prvního dílu přispěchali vývojáři s pokračováním nazvaným jednoduše Euro Truck Simulator 2 a kromě vylepšené grafiky, spousty nových měst, cest a kamionů zde přibyla i podpora OS Linux.

Jak se hraje?

Popravdě jde o dost hard-core simulátor a to ne ve smyslu obtížnosti řízení kamionu samotného, ale všeho toho co musíte dělat kolem. Doprava kolem vás je skutečně hustá, semafory jsou funkční, jedním okem sledujte zda máte dostatek pohonných hmot, druhým okem zda nejedete jako pirát no a při tom všem si ještě počítejte čas jak dlouho jedete …mohli by jste za volantem usnout. Ne to není vtip, i na takové maličkosti jako je mikrospánek tento simulátor myslí. Vzhledem k tomu že v realistickém režimu jedete reálnou trasu opravdu tak dlouho jako ve skutečnosti tak bych se ale nedivil kdyby jste za monitorem usnuli i vy sami.

Základním motivem hry je při tom plnit úkoly týkající se převážení různých druhů nákladů z jednoho místa na místo druhé. Pokud úkol splníte v časovém limitu, bez porušování dopravních předpisů či nehody pak dostanete ocenění v podobě Eur. Za ty si pak můžete kupovat další trucky, pohonné hmoty a podobně.

Tahače ve hře sice nejsou licencované, ale prakticky každý člověk který se kolem nich točí snadno odhalí že jde o modely dle reálných předloh slavných značek Scania, Volvo, Renault či Mercedes-Benz. Nakoupit si je můžete u prodejců, které naleznete po cestě v každém městě. U truck-salónů se často nachází také dílny které vám vaší plechovou obludu za úplatu opraví.

Jak již napovídá název tak města a země po kterých se můžete prohánět se nacházejí u nás v Evropě a to konkrétně v Evropě západní. Východní Evropa je součástí samostatného data-disku, který vyšel později stejně jako Velká Británie. Konkrétně jde o:

  • Českou Republiku
  • Rakousko
  • Německo
  • Itálii
  • Francii
  • Polsko
  • Španělsko
  • Portugalsko
  • Belgii
  • Nizozemí

Vypadá to že je hra náročná, pojede mi?

Bezpochyby. Euro Truck Simulator byl evidentně prvoplánově navržen tak aby běžel na co největším počtu strojů bez ohledu na jejich konfiguraci. Hru si lze velmi snadno přenastavit, tak aby běžela na menších detailech což přináší samozřejmě větší výkon.

Instalace a závěr

Na hře je docela svébytný i způsob jakým je propagována a distribuována. Jde vždy o zkušební verzi ke stažení zdarma tu si, ale nestahujete jako nějakou ořezanou modifikaci, ale skutečně si stáhnete a nainstalujete celou hru, která je ale limitována časem možného hraní. Po zakoupení licence se vám teprve odemkne možnost delšího hraní a tím i celý herní svět Euro Truck Simulátoru. Pokud jste kouzlu dlouhého ploužení se po dálnici ještě nepodlehli, je možná ten pravý čas právě teď.


Podrobnosti o Euro Truck Simulator

Verze:2 Licence:Zkušební verze Velikost:151 MB    Homepage: eurotrucksimulator.com Výrobce: SCS SOFTWARE    Požadavky: Windows XP (SP2), Pentium 4, 2 GB,2 GB
4.4285714285714

Euro Truck Sim 1.3
Stahuj (151 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Euro Truck Sim 2
Stahuj (780 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Euro Truck Sim 2 Gold
Stahuj (694 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Euro Truck Simulator 2 Euro Truck Simulator 2 [CZ]
Druhé pokračování bezkonkurenčního kamionového simulátoru. % 1 780 MB
Diskuze

Doporučujeme

Euro Truck Simulator 2 náhled Euro Truck Simulator 2
Druhé pokračování bezkonkurenčního kamionového simulátoru.
Euro Truck Simulator náhled Euro Truck Simulator
Věrný simulátor práce řidiče kamionu pro milovníky dlouhých cest.
Kerbal Space Program náhled Kerbal Space Program
Simulátor letů do vesmíru v raketách a raketoplánech dle vlastního návrhu.
Landwirtschafts Simulator náhled Landwirtschafts Simulator
Simulátor práce nejen se zemědělskou technikou.
MHD Simulátor náhled MHD Simulátor
Český simulátor městské hromadné dopravy.