Origin ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Síť a Internet » Download manažery
Titulní strana » Windows » Hry » Doplňky pro hry

Origin

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-07

Systém Origin od společnosti Electronic Arts slouží k distribuci her a aplikací přes internet. Jedná se v podstatě o přímou odpověď tohoto velkého herního producenta na aplikaci Steam, kterou konkurence v minulosti revolučně změnila způsob prodeje, šíření a hlavně zabezpečení prodeje her přes internet.

Díky Origin má nejen EA, ale i vy pod plnou kontrolou celý postup od prvního představení hry, přes šíření demo verze až po prodej plné verze a nakonec i její aktualizace. Dalo by se říci, že společnosti vzrostly zisky a lidem se zlevnil nákup her. Co více si přát, že?

Výhody systému Origin v bodech

  • možnost získat dema her ještě před jejich uvedením
  • možnost komunikovat s ostatními hráči jako v sociální síti (chat, zprávy, místnosti)
  • automatické aktualizace
  • rychlé a relativně levné nákupy her
  • rychlé stahování her díky systému distribuce souborů
  • ukládání pozicí her na online úložiště, takže po přeinstalování počítače nebo sednutí k jinému máte pořád své pozice dostupné

Historie systému

Poprvé spatřil svět o prázdninách 2011 a prvním stáhnutelným obsahem byl datadisk Battlefield 2: Special Forces. I když by se na první pohled mohlo zdát, že šlo ze strany EA opravdu o kopírování Steamu tak je na jeho obranu nutné zdůraznit že s podobným systémem u Electronic Arts již experimnovali v roce 2005

Instalace

Ta probíhá přes menší instalátor, který si nejprve stáhnete do počítače a on sám si dotáhne z internetu aktuální verzi Origin. Po úspěšné instalaci budete už jen vyzváni k přihlášení respektive registraci nového účtu a následně vás již Origin vpustí přímo k vašim hrám a do obchodu, kde nemusíte nutně jen nakupovat, ale jak již bylo řečeno výše tak z něj můžete nainstalovat různá dema her a sem tam využít také nějaké promo ke stažení her úplně zdarma.

Závěr

Přínos Origin a stejně tak i Steam jsou od začátku diskutovány. Na jedné straně stojí výše zmíněné a nezpochybnitelní výhody a na druhou stranu se nabízí otázka proč si kvůli koupi hry zatěžovat počítač nějakým dalším balastem, který ho zbytečně brzdí.

Kdyby se jednalo jen o jednu aplikaci asi by nad tím každý mávl rukou, ale kdyby si měl každý vydavatel či producent hry udělat svůj systém na distribuci a zabezpečení her, který nám poběží permanentně na pozadí Windows tak nám brzy dojdou nervy. A to už se vůbec nezmiňujeme o tom jaká data o nás tyto programy shromažďují a jak s nimi nakládají.


Podrobnosti o Origin

Verze:9.5.1 Licence:Freeware Velikost:16.31 MB    Homepage: origin.com Výrobce: Electronic Arts Inc.    Požadavky: Windows XP (SP2), Pentium 4, 512 MB,300 MB
2.9

Origin 9.5.1
Stahuj (16.31 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Steam náhled Steam
Systém pro komunikaci hráčů, distribuci her a software od Valve.
Origin náhled Origin
Download manažer sloužící k distribuci her od EA přes internet.
Internet Download Manager náhled Internet Download Manager
Program na rychlé a bezpečné stahování souborů z internetu.