Internet Download Manager ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Síť a Internet » Download manažery

Internet Download Manager

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-01-10

Nástroj Internet Download Manager, někdy taky zkráceně označovaný jako IDM, je typický představitel celé stejnojmenné kategorie programů tzv. download manažerů. Nápad na jeho vznik se zrodil ještě v dobách kdy jsme se připojovali přes vytáčené spojení a rychlost internetu se pohybovala někde mezi smrtí a malým čůrkem. Není se proto čemu divit, že základní principy které umožňovaly urychlovat stahování v těchto dřevních dobách internetu fungují dodnes.

Mě neoblbnete aneb jak IDM může urychlit stahování?

Princip je jednoduchý. Úzké hrdlo, které často brání rychlejšímu stahování vzniká někde na cestě mezi vašim poskytovatelem internetu a serverem ze kterého stahujete. Internet Download Manager si dokáže onen server požádat o rozkouskování daného souboru a jeho zaslání naráz v těchto částech. Tyto menší díly pak (nejen) vašeho poskytovatele internetu laicky řečeno „okradou“ o více paralelních spojení a tím k vám soubor dorazí po částech rychleji. Nakonec ho IDM slepí zase do kupy. Je to jakoby vám někdo posílal velký balík u kterého je známo že ho dopravce dopraví pomaleji tak, že jeho obsah rozdělí na části a ty vám pošle jinou službou, která ho doručí rychleji (byť třeba od stejného dopravce).

Mezi další výhody patří:

  • přerušování stahování a následné navazování spojení
  • oprava různých chyb které mohou vzniknout při stahování
  • stahování v dávkách více souborů naráz
  • importování, exportování a ukládání seznamů stahovaných souborů
  • stahování video souborů z různých stream služeb
  • podpora protokolů HTTP, HTTPS, FTP, MMS a ISA
  • stahování ze stránek zabezpečených heslem
  • porcování souborů na menší kousky i během stahování pro maximální rychlost

A spousty dalších funkcí jako je ošálení různých redirektů, cookies, autorizací, proxy serverů atd.

Instalace:

Ač Internet Download Manager pracuje naprosto samostatně, tak pro jednodušší práci se umí částečně integrovat do vašeho internetového prohlížeče (podporuje prakticky všechny myslitelné) a při požadavku na stažení čehokoliv se tato úloha zařadí do seznamu IDM ke stažení, případně se ihned začne stahovat.

Co by jste o Internet Download Manager měli vědět je to, že prakticky nemusí být za všech okolností rychlejší než klasický způsob stahování ať už proto že je vaše spojení se vzdáleným serverem dostatečně kvalitní a nebo proto, že server neumožňuje zmíněné porcování souborů. Dokonce se může stát i to, že protistrana ani nepodporuje přerušení stahování.

Ke stažení zdarma se nabízí 30-ti denní zkušební verze aplikace Internet Download Manager, nezvykle však není limitována jen zkušební lhůtou, ale bohužel i funkcemi a dokonce i sníženou rychlostí samotného stahování.

Závěr:

Pokud máte vysokorychlostní internet a velké soubory stahujete jen občas, pak se vám IDM neoplatí instalovat. Pokud ale trpíte různými výpadky internetu a nebo zkrátka jen často stahujete ze zahraničí a případně velké soubory pak Internet Download Manager stojí minimálně za vyzkoušení.


Podrobnosti o Internet Download Manager

Verze:6.21 Licence:Shareware Velikost:6.06 MB    Výrobce: Tonec Inc.    Požadavky: Windows XP (SP3), Pentium II, 256 MB,50 MB
4.25

ID Manager 6.21
Stahuj (6.06 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Steam náhled Steam
Systém pro komunikaci hráčů, distribuci her a software od Valve.
Origin náhled Origin
Download manažer sloužící k distribuci her od EA přes internet.
Internet Download Manager náhled Internet Download Manager
Program na rychlé a bezpečné stahování souborů z internetu.