WinZip ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Utility » Komprese

WinZip

Autor recenze: Daniel Kočica, 2014-07-22

WinZip je jeden z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších komprimačních nástrojů na světě a neměl by rozhodně chybět ani ve vaší softwarové výbavě. Tento program urazil od své první verze velký kus dopředu, přičemž jsou postupně přidávány nové a nové funkce, díky kterým je práce snadnější a efektivnější.

Uživatelské rozhraní WinZip je přehledné, jednoduché a budete se v něm velmi dobře orientovat. WinZip podporuje celou řadu kompresních standardů, se kterými se můžete běžně setkat. V novějších verzích tohoto programu se setkáte i s podporou podporou 64-bitových systémů a možností nahrávat soubory přímo na facebook.

Historie programu WinZip

WinZip je jeden z nejstarších programů, který se dožil dnešní doby. Jedná se o takového dinosaura jak mezi komprimačními nástroji tak mezi programy vůbec. Jeho první verze 1.0 pochází z roku 1991 přičemž se v podstatě jednalo pkzip obalený grafickým kabátkem, tak aby zapadal do prostředí Windows.

Proč používat Winzip?

Určitě ne kvůli jeho rychlosti a ani kvůli jeho účinnosti. Tím pravým důvodem proč používat WinZIP je kompatibilita. I v dnešní době se najde spousta lidí, kteří neumí zacházet s ničím jiným než s formátem ZIP a pokud by jste jim poslali něco zkomprimované v RARu tak vám sdělí akorát že to neumí otevřít. Pokud si říkáte, „no dobře, tak to si ale vystačím se tím ZIPem integrovaným ve Windows“ tak nemáte pravdu. Náš nedávný test komprimačních nástrojů jednoznačně prokázal nevhodnost integrovaného ZIPu a paradoxně nejlepších výsledků s prací s formátem ZIP vykazoval konkurenční WinRAR.

Poslední verze 19

Přináší úplný odklon od původní myšlenky, jednoduchého komprimačního nástroje a přináší:

  • moderní rozhraní ve stylu Windows 8 a Windows 10
  • lepší bezpečnostní prvky
  • správce souborů
  • přímou konverzi do PDF
  • přidávání vodoznaků do obrázků
  • a spousty dalších funkcí do kterých by jste řekli že s komprimací vůbec nesouvisí

Závěr

WinZip toho umí opravdu hodně a to dokonce tak hodně, že pokud hledáte jen užitečného pomocníka kterým zmenšíte velikost souborů tak je v dnešní době tento program příliš velký a drahý kalibr. Ostatně ke stažení zdarma je jeho shareware verze, takže vyzkoušejte sami.


Podrobnosti o WinZip

Verze:19.0 Licence:Shareware Velikost:57 MB    Homepage: Winzip Computing    Požadavky: Windows XP (SP2), Pentium III, 256 MB,300 MB
3

WinZip 18.5
Stahuj (57 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

WinZip 19.0
Stahuj (57.13 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Zdeňka Pšeničková - 2015-12-20 16:45:42

Chtěla bych ke stažení zdarma winzip. Koupila jsem si tablet a potřebuji k nastavení winzip. Děkuji.

odpovědět

Admin - 2016-01-10 18:41:44

No tak není nic jednoduššího než si ho prostřednictvím google play stáhnout a nebo nějakou jinou alternativu... výhodou zipu je že nejde o uzavřený formát.

odpovědět

Doporučujeme

7-zip náhled 7-zip
Volně šiřitelný a především nejúčinnější kompresní nástroj.
Zapomeňte na rozbalování ZIPů pomocí Windows náhled Zapomeňte na rozbalování ZIPů pomocí Windows
Test vestavěné podpory formátu ZIP ve Windows 7 dopadl tristně.
WinZip náhled WinZip
Nástroj pro práci s nejrozšířenějším kompresním formátem všech dob.
WinRAR náhled WinRAR
Nenahraditelný komprimační program, který z vašich dat udělá menší balíčky.