Aida64 ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Utility » Testy stability
Titulní strana » Windows » Utility » Benchmarky
Titulní strana » Windows » Utility » Diagnostické nástroje

Aida64

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-21

Program Aida64 poskytuje bez přehánění nejucelenější informace o vašem počítači. Jeho praktické využití sahá daleko za pouhé přesvědčení se o tom co máte nebo nemáte za komponenty v počítači. Může vám velmi snadno pomoci s odhalením plného jména hardware ke kterému vám chybí ovladače (aniž by jste museli rozebírat počítač a luštit nápisy), odhalí nestabilitu v systému a nebo vám naopak pomůže s jeho správným nastavením

Historie programu Aida64

Vývoj tohoto kusu software sahá až do minulého tisíciletí. V roce 2000 pak vyšla jeho první verze nazvaná Aida32 (tehdy ke stažení zdarma), později když se stal z Aidy komerčně úspěšný program byl nazvaný Everest a spadl pod křídla společnosti Lavalys. No a konečně dnes po akvizici společností FinalWire zde máme program se staronovým názvem Aida64.

Instalace

Instalace je naprosto bezproblémová. Snad i proto, že existuje jenom 30 denní zkušební verze Aida64 pro jejíž další používání je nutné zakoupit licenci. Instalátor není zavšivený žádným nevyžádaným softwarem ani jinými hrozbami a stejně tak jak jde ladně nainstalovat se Aidy lze i snadno zbavit.

Aida64 podporuje prakticky všechen myslitelný Windows od 95 po 10 což je jeho velká výhoda, protože nemusíte uvažovat nad tím jestli funguje. Windows 10 prozatím identifikuje jako Windows 8.1, ale tohle mu opravdu nemůžeme mít za zlé, jelikož Windows 10 nemá ještě ani kandidáta na vydání.

Co vše Aida64 umí

  • detekovat veškerý hardware ve vašem počítači a to bez ohledu jestli je správně nainstalovaný do Windows nebo ne (Aida64 totiž obsahuje vlastní databázi s informacemi o bezmála čtvrt miliónu různých kousků hardware )
  • ukázat vám informace o vašem Windows včetně důležitých nastavení
  • zkalibrovat vám váš CRT či LCD monitor
  • změřit rychlost procesoru, paměti a nebo pevného disku
  • realizovat zátěžový test a tím zjistit jeho reálnou stabilitu ve stresových situacích
  • správu po síti
  • detekovat změny v hardware či software po síti (skvělá funkce pro správce)
  • veškeré výše uvedené informace vám umí zobrazit v mobilní aplikaci pro váš telefon

Závěr

Vlastní dvoudenní náhodné seznamování se s programem Aida64 ve mě zanechalo dobrý dojem a spoustu „nových“ informací o hardware v mém starém počítači. Co na tom, že se nejedná o freeware, teto program najde kolikrát uplatnění i ve zkušební verzi, modelových situací je spousta. No a pokud si ho přeci jen oblíbíte a budete chtít pokračovat i po 30 dnech zkušební doby či Aidu začnete využívat pro své zaměstnání pak si jí zkrátka zakoupíte.


Podrobnosti o Aida64

Verze:5.00.33 Licence:Zkušební verze Velikost:14.85 MB    Výrobce: FinalWire Ltd.    Požadavky: Windows 95, Pentium, 128 MB,50 MB
5

Aida64 5.00.3300
Stahuj (14.85 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Aida64 náhled Aida64
Komplexní diagnostický nástroj pro zjištění všech informací o vašem PC.
CrystalDiskInfo náhled CrystalDiskInfo
Nástroj pro rychlé zjištění kriticky důležitých informací o vašem disku.
Prime95 náhled Prime95
Klasický nástroj pro zátěžové testování vašeho počítače.