Prime95 ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Utility » Testy stability
Titulní strana » Windows » Utility » Přetaktování

Prime95

Autor recenze: Daniel Kočica, 2014-11-11

Prime 95 je jednoduchý program prvoplánově vymyšlený pro snadné zapojení se k projektu GIMPS ve kterém lidé s volným počítačovým časem nechávají své stroje hledat Mersennova prvočísla. Toto početně náročné hledání, které původně sloužilo pár matematikům pro zábavu se stalo masivně populární i mezi laickou veřejností právě s příchodem Prime95.

Díky tomuto programu totiž můžete i vy spojit příjemné s užitečným a v případě, že máte podezření na to, že vám váš počítač dělá nějaké chyby ověřit zda je pod zátěží v pořádku a zároveň dopomoci k hledání prvočísel. Pokud by jste přitom nějaké to Mersennovo prvočíslo opravdu našli, zapíšete se jednou pro vždy do matematických dě­jin.

Malý program Prime 95 stačí jen nainstalovat, spustit, vyplnit dva údaje o sobě a už počítáte. Běh programu signalizuje ikona v oznamovací oblasti. Výpočty zastavíte volbou „stop“ z nabídky „test“. Případnou chybu vašeho počítače vám buďto zahlásí sám program a nebo vám jednoduše zkolabuje Windows do modré obrazovky smrti či se restartuje počítač.

Prime95 je pro svou funkci hojně používán i pro kontrolu stability po přetaktování počítače. Poslední verze 28.15 běží bez potíží i na nejnovějších Windows 8.1 a je ke stažení zdarma.


Podrobnosti o Prime95

Verze:28.15 Licence:Freeware Velikost:4 MB    Homepage: mersenne.org    Požadavky: Windows 95, Pentium II, 128 MB,50 MB
3

Prime95 28.5 (32bit)
Stahuj (4 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Prime95 28.5 (64bit)
Stahuj (4 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Aida64 náhled Aida64
Komplexní diagnostický nástroj pro zjištění všech informací o vašem PC.
CrystalDiskInfo náhled CrystalDiskInfo
Nástroj pro rychlé zjištění kriticky důležitých informací o vašem disku.
Prime95 náhled Prime95
Klasický nástroj pro zátěžové testování vašeho počítače.