Wise Folder Hider ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Bezpečnost » Hesla
Titulní strana » Windows » Bezpečnost » Ochrana soukromí
Titulní strana » Windows » Domácnost a zábava » Ochrana soukromí

Wise Folder Hider

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-27

Program Wise Folder Hider vychází z předpokladu, že je vždycky co skrývat a pomůže vám jednoduše zamaskovat existenci vašich souborů a složek před nechtěnými návštěvníky.

Wise Folder Hider využívá absenci jakéhokoliv pohodlného zaheslování a tím schování vašich dat v systému Windows. Prográmek je to extrémně malý a také jednoduchý k ovládání. Práci s ním přitom výrazně ulehčí to, že je kompletně v českém jazyce.

Jak Wise Folder Hider funguje?

Po jeho spuštění vás Folder Hider vyzve k zadání administrátorského hesla (díky čemuž později nikdo do aplikace nepřistoupí.) Následně na vás vykoukne základní okno do kterého můžete začít přetahovat vaše adresáře či soubory a nebo je z horní nabídky dohledat ručně. Tím přidáte odkaz s jejich umístěním na disku.

Můžete si pogratulovat, právě jste zamaskovali co potřebujete. Pokud chcete mít ještě větší jistotu nebo tento program s někým na počítači sdílíte pak můžete konkrétní data zabezpečit ještě jedním heslem navíc.

Z nabídky vedle odkazu s umístěním maskovaných dat si můžete dále vybírat zobrazení, schování, zaheslování a odheslování. Tím je nabídka možností práce s programem kompletní.

Jak moc je bezpečný?

Jedná se o jednoduchý nástroj a tak od něj nějaké extra zabezpečení nečekejte. On vlastně každý takový (i ten nejsložitější) software jde nakonec prolomit a je jen na vás aby jste vybrali adekvátní řešení vzhledem k tomu kdo se může k vašim chráněným datům potenciálně dostat.

Úroveň ochrany poskytovaná programem Wise Folder Hider je nastavena tak, že jí dokáže po čase prolomit řekněme i středně gramotný počítačový uživatel. Práci mu podstatně můžete ztížit třeba tak, že program nainstalujete jinam než je obvyklé a přejmenujete ho.

Dále upozorňujeme na to, že pro použití funkce Drag and Drop (přetahování souborů přímo do programu) je třeba ve Windows 7 a 8 vypnout resp. snížit úroveň zabezpečení UAC (řízení uživatelských účtů v nastavení systému). Což nemusí být dvakrát bezpečné a proto raději tuto funkci ve Win 7 a Win 8 oželte.

Funkce a výhody Wise Folder Hider v bodech

  • zaheslování adresářů
  • zasheslování souborů
  • ochrana dvěmi úrovněmi hesel
  • se zaheslovanými daty můžete pracovat přímo aniž by jste je museli před úpravami odemykat
  • kompatibilní se všemi verzemi Windows
  • ke stažení zdarma

Závěr

Pokud potřebujete účinně a rychle něco v počítači schovat a nehrozí, že by se v něm šťoural někdo kd bude přímo o utajených věcech vědět pak není co řešit. Wise Folder Hider je ke stažení zdarma, snadno se ovládá a zabere minimum systémových prostředků


Podrobnosti o Wise Folder Hider

Verze:3.15 Licence:Freeware Velikost:1.53 MB    Výrobce: wisecleaner.com    Požadavky: Windows XP (SP2), Pentium II, 64 MB,50 MB
5

Wise Folder Hider 3.15
Stahuj (1.53 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Wise Folder Hider náhled Wise Folder Hider
Jednoduchý nástroj k zaheslování a utajení složek a souboru před okolím.