PaintShop Pro ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Grafika » Práce s grafikou

PaintShop Pro

Autor recenze: Daniel Kočica, 2014-11-08

Program PaintShop Pro je patrně nejlepší nástroj pro úpravu fotografií, který jste si kdy mohli přát. Jedná se o vpravdě ultimativní editor grafiky (a to jak rastrové tak vektorové), který v současnosti vyvíjí a prodává společnost Corel. Samozřejmě, že se nejedná o „vlajkovou loď“ tohoto grafického giganta, kterým je CorelDRAW, ale rozhodně jde o dvojku v jeho portfoliu grafických nástrojů.

Historie PaintShop Pro

Psal se rok 1990 a společnost JASC vydala PaintShop Pro 1, v této verzi ovšem vůbec nešlo o nějaký editor ale, program tehdy sloužil jako jednoúčelový konvertor mezi jednotlivými souborovými formáty rastrové grafiky. Roky plynuly dál a z této utility se stal opravdový nástroj pro úpravu rastrové grafiky.

Do verze 4.12 (rok 1997) byl šířen jako shareware což vzhledem k tomu, že v té době získání kteréhokoliv konkurenčního programu znamenalo dost ze široka otevřít peněženku zafungovalo jako obrovská reklama. PaintShop vnímala spousta lidí jako program ke stažení zdarma.

Od verze 6 se objevila podpora práce s jednoduchou rastrovou grafikou a konečně v roce 2004 se spolu s verzí 9 ujala dalšího vývoje společnost Corel. Což si můžeme interpretovat jako neskutečné ocenění konkurence a zároveň záruku dalšího kvalitního vývoje což se potvrdilo.

Nyní v roce 2014, kdy vzniká tato recenze a na počítačích nám běží Windows 8.1 zde máme před sebou verzi X7, tedy 17.

Nepřehlédnutelné grafické funkce

  • HDR slučování (vyfotíte jednu scénu se dvěma a více expozicemi) a docílíte HDR efektu i pokud to váš fotoaparát vůbec nepodporuje
  • rozeznávání obličejů
  • rozšířená práce s vrstvami, díky které můžete vrstvy přehazovat i mezi různými obrázky
  • podpora RAW, tedy surových dat z digitálních fotoaparátů
  • široká podpora pluginů včetně těch pro Adobe Photoshop
  • automatické nebo poloautomatické vylepšování fotografií
  • hromadné práce s grafikou
  • funkce „Magic Fill“, která umí doslova vypařit objekty z fotografií
  • nástroj pro retušování pleťových barev a obličeje

Ze zmíněných funkcí stojí za vyzdvižení především nástroj pro automatické vylepšení fotografií, který umí na jedno kliknutí dostat z fotografie opravdu maximum. A také „Magic Fill“ díky které již nemusíte pro odstranění nějakého nechtěného objektu z fotografie u počítače trávit hodiny, ať už to je popelnice, auto nebo tchýně, ať je pozadí jakékoliv, PaintShop Pro udělá špinavou práci za vás.

Závěr a hodnocení

PaintShop Pro již dávno není ke stažení zdarma, jeho vývoj a udržování něco stojí, Corel za něj chce něco přes 50 amerických dolarů. Pokud, ale často pracujete s grafikou nebo vás dokonce tato práce živí a ještě jste se nenechali infikovat konkurenčními programy pak není co řešit. Corel PSP nabízí za tuto cenu opravdu bezkonkurenční balík funkcí, přičemž si troufám tvrdit že je mnohem přehlednější a snazší na obsluhu. Za dlouhodobou kvalitu mezi nástroji pro práci s grafikou mu udělujeme zlaté ocenění. K dispozici ke stažení je časově limitovaná zkušební verze, stahujte.

Zlatá medaile za dlouhodobou kvalitu mezi nástroji pro práci s grafikou

Podrobnosti o PaintShop Pro

Verze:X7 Licence:Zkušební verze Velikost:272 MB    Homepage: PaintShopPro.com Výrobce: Corel Corporation    Požadavky: Windows XP (SP3), Pentium 4, 2 GB,2 GB
5

PSP X7
Stahuj (272 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

PSP 4.12
Stahuj (3 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Animation Shop náhled Animation Shop
Nástroj pro snadné vytváření nejen GIF animací.
Zoner GIF Animator náhled Zoner GIF Animator
Starší nástroj k vytváření GIF animací od známého českého výrobce.
Microsoft GIF Animator náhled Microsoft GIF Animator
Snad nejjednodušší a nejstarší nástroj na vytváření GIF animací.
Zoner Callisto náhled Zoner Callisto
Český editor vektorové grafiky ke stažení zdarma.
PaintShop Pro náhled PaintShop Pro
Ultimativní nástroj pro úpravu fotografií a obrázků.