Microsoft GIF Animator ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Grafika » Práce s grafikou

Microsoft GIF Animator

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-01-10

Když v roce 1996 společnost Microsoft vydala tento jednoduchý nástroj jménem GIF Animator určený jak jinak než k vytváření GIF animací, tak asi vůbec netušila, že tento vydrží nezměněný a funkční neuvěřitelných 19 let. Převedeno do Cimrmanovských měřítek mohl jedním a tím samým GIF Animatorem vytvářet animace váš otec, vy a pravděpodobně v něm budou vytvářet animace i vaše děti.

Základními prvky programu jsou levý panel ve kterém vidíte jednotlivé snímky animace a pravý panel ve kterém nastavujete její vlastnosti. V programu lze pracovat pouze se souborovými formáty GIF a na vstupu také s nekomprimovaným videem AVI, ukládat lze pouze do gifu.

Jak se Microsoft GIF Animator ovládá

  1. Pokud chcete upravovat stávající GIF, pak ho rovnou otevřete a můžete změnit pořadí snímků, přidávat snímky, mazat je, dále můžete nastavovat časování ale i to zda se má animace přehrávat ve smyčce. Uložení je při tom stejně snadné jako načtení snímku.
  2. Pokud chcete vytvořit nějakou novou, vlastní animaci pak musíte načíst jednotlivé snímky, které si předem vytvoříte v nějakém rastrovém nebo vektorovém grafickém nástroji. Snímkům nastavte časování, přechody, průhlednost, barevnou paletu a metodu vyhlazování hran. Uložte a už je můžete „sypat“ na internet.

Jak jste pochopili z výše uvedeného návodu, tak program vám sám o sobě neumožní animaci nakreslit, ale musíte si pomoci nějakými stávajícími obrázky, animacemi a nebo si je vytvořit sami.

Důvodů proč Microsoft GIF Animator mezi námi přežívá i po takových letech je hned několik. Tím základním je, že je GIF jako souborový formát stále populární a dokonce se objevují i nové webové stránky zabývající se uchováváním a zobrazováním gif animací. Druhý důvod je jednoduchost Animatoru a taky fakt, že funguje na škále Windows od 95 po 8.1.

Závěr

Pokud potřebujete rychle vytvořit nějakou animaci a hledáte program ke stažení zdarma, není co řešit.


Podrobnosti o Microsoft GIF Animator

Verze:1.0.0.101 Licence:Freeware Velikost:523.5 kB    Výrobce: Microsoft    Požadavky: Windows 95, Pentium, 64 MB,50 MB
3

MS GIF Animator 1.0
Stahuj (523.5 kB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Jaroooo - 2015-01-11 19:46:10

Program starší jak já, pro lidi starší jak já.

odpovědět

Doporučujeme

Animation Shop náhled Animation Shop
Nástroj pro snadné vytváření nejen GIF animací.
Zoner GIF Animator náhled Zoner GIF Animator
Starší nástroj k vytváření GIF animací od známého českého výrobce.
Microsoft GIF Animator náhled Microsoft GIF Animator
Snad nejjednodušší a nejstarší nástroj na vytváření GIF animací.
Zoner Callisto náhled Zoner Callisto
Český editor vektorové grafiky ke stažení zdarma.
PaintShop Pro náhled PaintShop Pro
Ultimativní nástroj pro úpravu fotografií a obrázků.