DWG TrueView ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Byznys » CAD
Titulní strana » Windows » Grafika » CAD

DWG TrueView

Autor recenze: Daniel Kočica, 2014-11-17

Díky DWG TrueView již nemusíte mít starosti s tím jak otevřít výkresové soubory s příponou DWG. Jedná se totiž oficiální program společnosti Autodesk pro jejich prohlížení, tisk a převod do starších verzí, případně konverzi do souborového formátu DWF.

Historie DWG TrueView

Pokud se podivujete nad tím proč si tento program zaslouží tolik pozornosti, tak vězte, že v minulosti nebylo rozhodně samozřejmostí si zdarma a hlavně bezproblémově prohlížet výkresy ve formátu DWG. Tento formát byl odkázán pro použití buďto v profesionální sféře a otevřít jste jej mohli buďto jen v AutoCADu s cenovkou profesionálního nástroje a nebo se pokusit ho prohlížet v nějakém alternativním CAD software kdy zpravidla vždy byla implementace DWG formátu naprosto tragická. A aby toho nebylo málo tak rok co rok vychází nová verze formátu DWG, která ještě více znepříjemňuje jejich otevírání a to i napříč verzemi AutoCADu.

Od jisté doby jsme se s těmito problémy zcela přestali trápit a začali používat DWG TrueView, který je ke stažení zdarma a i přesto, že není v češtině stojí za to. Výhody v bodech:

  • otevře všechny DWG od verze r14 po 2015
  • umí provést konverzi DWG do starší verze
  • umí tisknout a to včetně nastavení stylů
  • umí pracovat s vrstvami (vypínat a mrazit vrstvy)
  • můžete v něm měřit vzdálenosti a to na zvolených úchopových podech
  • umí export do .DWF a vektorového .PDF

Instalace a závěr

Pro úspěšnou instalaci DWG TrueView potřebujete Windows 7 či vyšší a hlavně si nesplést verze, protože ta 32bit není kompatibilní s operačními systémy 64bit a naopak. Další popisu se vymýšlí špatně, program toho opravdu víc nenabídne, jako základní prohlížeč je však dokonalý.


Podrobnosti o DWG TrueView

Verze:2015 Licence:Freeware Velikost:236 MB    Výrobce: Autodesk Inc.    Požadavky: Windows 7 SP1 (32bit), Pentium 4, 2 GB,3 GB
2.9285714285714

TrueView 2015 32bit
Stahuj (236 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

TrueView 2015 64bit
Stahuj (327 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Free DWG Viewer náhled Free DWG Viewer
Volně šiřitelný prohlížeč DWG, DXF a DWF souborů z CAD aplikací.
DWG TrueView náhled DWG TrueView
Oficiální prohlížeč DWG souborů umožňující více než pouhé otevření DWG.