Adobe Illustrator ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Grafika » Práce s grafikou

Adobe Illustrator

Autor recenze: Daniel Kočica, 2014-10-24

Když se řekne Illustrator všichni ví že jde o vektorový grafický editor vyvíjený společnosti Adobe. Proč tomu tak je? No třeba proto, že první verze Adobe Illustratoru vyšla u před více než čtvrt stoletím, konkrétně v roce 1987. Tedy v době kdy u počítače mohl sedět málo kdo z nás.

Illustrator byl od roku 1986 vyvíjen prvoplánově pro počítače značky Apple Macintosh a teprve o tři roky později tedy v pro nás revolučním roce 1989 vyšla verze 2.0, určená pro Windows. Mezi tím, ale v Adobe ještě stihli vyplodit zlé dvojče Illustratoru a to bitmapový editor Adobe Photoshop.

Od té doby se Adobe Illustrator těšil čím dál tím větší oblibě jak mezi profesionály tak laickou veřejností, kde pro něj nebylo moc kvalitnější konkurence.

Pomalu bychom se dostali až k verzi CS6, která byla tou poslední generací klasické éry programu Adobe Illustrator. Píše se rok 2013 a my zde před sebou máme verzi sedmnáctou verzi označenou jako CC (zkratka pro Creative Cloud), která sebou přináší všechny výhody a nevýhody cloudové distribuce programů.

Adobe Illustrator je i ve verzi CC stále ke stažení zdarma jako zkušební verze. Před její instalací vám však nezbude nic jiného než se zaregistrovat na stránkách Adobe, stáhnout si jejich instalátor CC, nainstalovat a počkat si až se vám Adobe Illustrator spustí. Zásadní výhodou je stále aktuální a záplatovaná verze i možnost si koupit nejen tento program za měsíční paušál. Nevýhodou je nutnost připojení k internetu a řekněme jakási nutná důvěra mezi vámi a Adobe. Mezi další výhody bezpochyby patří:

  • synchronizace knihoven přes Creative Cloud
  • podpora dotykových zařízení s Windows 8
  • akcelerace přes GPU nVidia
  • vylepšené nástroje od tužky až po textová pole
  • a mnoho dalších vlastností

Podrobnosti o Adobe Illustrator

Verze:CC 17 Licence:Zkušební verze Velikost:1000 MB    Výrobce: Adobe    Požadavky: Windows 7 (32bit), Pentium 4, 1 GB,2 GB
0.75

Adobe Illustrator CC
Stahuj (externí odkaz)

Adobe Illustrator 10
Stahuj (79 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Animation Shop náhled Animation Shop
Nástroj pro snadné vytváření nejen GIF animací.
Zoner GIF Animator náhled Zoner GIF Animator
Starší nástroj k vytváření GIF animací od známého českého výrobce.
Microsoft GIF Animator náhled Microsoft GIF Animator
Snad nejjednodušší a nejstarší nástroj na vytváření GIF animací.
Zoner Callisto náhled Zoner Callisto
Český editor vektorové grafiky ke stažení zdarma.
PaintShop Pro náhled PaintShop Pro
Ultimativní nástroj pro úpravu fotografií a obrázků.