CDex ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » MP3 a Zvuk » Převod zvuku

CDex

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-01-29

Pokud existuje nějaký software za který bych dal ruku do ohně, že vytvoří ty nejkvalitnější výstupy MP3 pak to bude bezpochyby program CDex.

Historie programu CDex

Historie jeho vývoje sahá do roku 2000 kdy byl poprvé vydán a pravděpodobně ještě mnohem dál. To byla doba kdy se o hudbě přenášené v MP3 v mobilech mohlo všem jenom zdát a přenosné MP3 měly se štěstím 128MB paměti. A právě v této době lidé ještě museli uvažovat nad poměrem kvalita ku objemu dat. Z této doby pochází CDex a i když je do něj zabudována spousta moderních funkcí a třeba i podpora FLAC formátu tak v jádru si CDex stále nechává ten špičkový přístup k vašemu Audiu.

Je totiž zásadní rozdíl v tom pomoci jakého enkodéru necháváte MP3 zpracovávat a jakým způsobem byly data z CD extrahována.

Pokud jde o nějaký enkodér šitý horkou jehlou tak se snadno dočkáte, že bude jeho kvalita na první poslech horší v 320kbps než z cdex při 128kbps.

Do čeho vám CDex umí zakódovat hudbu

  • do MP3 pomocí vestavěného velmi kvalitního Lame enkodéru
  • do FLAC
  • do WAV
  • a díky externímu výstupu prakticky do jakéhokoliv jiného enkodéru

Problémy s instalací

Během instalace rozhodně nezaklikávejte, že chcete instalovat doplňkový software jako jsou nějaké hry, optimalizace běhu PC a podobně. Je smutné, že program autoři zatížili pochybným softwarem, který se vám během jeho instalace může díky malému přehlédnutí dostat do počítače, snad se to změní protože CDex je ten nejlepší software ke stažení zdarma na vytváření MP3.

Aktualizace: rozhodli jsme se úplně odstranit verzi s instalátorem a do doby než výrobce dořeší situaci je k dispozici nezavirovaná přenosná verze (bohužel o desetinku starší verze než je aktuální 1.77).

Závěr

Z mého vychvalování jste jistě pochopili, že je CDex to nejlepší co si pro konverzi audio CD do MP3, bezztrátového FLAC nebo WAV můžete vůbec pořídit. Zapomeňte na všechny náhražky, CDex je to co potřebujete.


Podrobnosti o CDex

Verze:1.76 Licence:Freeware Velikost:5.79 MB    Homepage: cdexos.sourceforge.net    Požadavky: Windows XP (SP3), Pentium III, 512 MB,50 MB
4.6428571428571

CDex 1.76 portable
Stahuj (5.79 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Windows 11 náhled Windows 11
Bude Windows 11 ke stažení zdarma jako upgrade, tak jak to známe z předchozí verze?
Poznáte rozdíl mezi různou kvalitou MP3? náhled Poznáte rozdíl mezi různou kvalitou MP3?
Za zkratkou MP3 lidé často vidí jen příponu souboru a to je špatně.
CDex náhled CDex
Legendární nástroj určený k vytváření MP3, FLAC, WAV a dalších souborů.