Pinnacle Studio ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Video » Editory videa

Pinnacle Studio

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-07

Program k práci s videem Pinnacle Studio je nástroj, díky kterému se i váš počítač snadno promění na profesionální střižnu. Umí vše co si jen umíte představit a práce s ním není vůbec těžká.

Překvapilo nás jak lehce se program ovládá a jak je vše intuitivní. Od založení projektu, přes import zdrojového videa či synchronizaci nebo přidávání efektů až po finální export, vše probíhá tak snadno že se to musí naučit každý kdo práci s videem jen trochu hoví.

Instalace Pinnacle Studia

není ani trochu obtížná. Jediné co musíte přetrpět je značná velikost instalátoru (na to že nejde o kompletní produkt). Ten zabírá těžko uvěřitelných 1,83 GB a další 4GB si ukousne instalace.

Když už jsme u toho diskového prostoru tak je na místě poznamenat, že pro opravdu rychlou práci v tomto typu software je nezbytné mít nainstalován nějaký ten rychlý SSD disk a nebo rychlé RAIDové pole. Video se zkrátka z důvodu objemu v nekomprimovaném stavu nevleze do operační paměti.

Co všechno Pinnacle Studio zvládne

 • importování videa v různých formátech
 • importování přímo z kamery nebo z jiného zařízení
 • stříhání
 • práci se stopami (neomezeně)
 • vkládání efektů (vestavěno je několik tisíc)
 • vkládání přechodových efektů
 • titulky
 • pokročilou úpravu zvuku (zvládne Dolby 5.1)
 • export videa a to i do kvality Blu-ray
 • pracovat s dodatečnými doplňky (pluginy)
 • 3D režim pro systémy s brýlemi
 • a mnoho dalších vychytávek

Historie Pinnacle

Tento video editor byl původně vyvíjen společností Pinnacle Systems, která později podlehla akvizici společnosti Avid a ještě o trochu později, v roce 2012 světoznámému lídrovi v profi programech pro práci s grafikou a videem, společností Corel.

Každý z výrobců vnesl do Pinnacle Studia své záměry a je to tedy ten typ software u kterého dost záleží ve kterém roce jste s ním přišli poprvé do styku, aby jste si ho zamilovali.

Poslední zkušební verze dostupná ke stažení zdarma byla Pinnacle Studio 16 a právě tu si můžete stáhnout a vyzkoušet i od nás. Verze 17 (2013) a 18 (2014) je již dostupná pouze k zakoupení a není náhodou, že jsou obě verze již vydávány pod křídly společnosti Corel.

Závěr

Editor Pinnacle Studio nabízí ohromný prostor pro kreativní práci s videem jak pro domácí uživatele tak pro profesionály. Jeho cena je přitom celkem atraktivní. Vyzkoušejte si starší verzi 16, tu lze dnes mimochodem sehnat za nějakých 2500,– Kč což je příjemná částka za takový nástroj.


Podrobnosti o Pinnacle Studio

Verze:16 Licence:Shareware Velikost:1.83 GB    Homepage: pinnaclesys.com Výrobce: Corel, Inc.    Požadavky: Windows Vista (32bit), Core 2 Duo, 2 GB,6 GB
4.5

Pinnacle Studio 16
Stahuj (1.83 GB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Petr - 2021-12-26 17:47:05

ahoj co zde najdu? snad nové filmy aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

odpovědět

Doporučujeme

Windows 11 náhled Windows 11
Bude Windows 11 ke stažení zdarma jako upgrade, tak jak to známe z předchozí verze?
Pinnacle Studio náhled Pinnacle Studio
Profesionální nástroj pro stříhání a přidávání efektů do videa.
Adobe After Effects náhled Adobe After Effects
Nepřehlédnutelný nástroj pro profesionální práci s videem.