Meteor Aladin ke stažení zdarma

Titulní strana » Android » Cestování a doprava » Počasí
Titulní strana » Android » Domácnost » Počasí

Meteor Aladin

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-07

Aplikace Meteor poskytuje snad nejpřesnější možnou předpověď počasí ze všech možných zdrojů. Podkladem těchto předpovědí totiž není věštění z magické koule, ani z lógru na dně hrnku a dokonce ani vědecké pozorování výšky letu ptactva tak jak to předvádí naši meteorologové v rádiích a televizi, nýbrž přesný numerický model Aladin, který poskytuje Český Hydrometeorologický Ústav.

Model Aladin, který aplikace Meteor používá je matematicky asi to nejpřesnější co dovedeme v dnešní době použít k odvození toho jak bude.

Pracuje s velkým množstvím vstupních dat o dlouhodobějším chování počasí a aktuální povětrnostní situací kolem nás. A právě díky tomu, že jde o velký model zobrazuje tato aplikace na 48 hodin dopředu s velkou přesností to jak bude nejen ve větších městech, ale i v zapadlých koutech naší republiky.

Historie programu Meteor

Ta sahá minimálně do roku 2011, kdy jí čeští vývojáři z Androworks vypustili do světa. Tehdy sice vypadala aplikace ještě o hodně jinak a pracovala pouze se srážkami, ale zajistila si popularitu, tolik potřebnou pro její další vývoj. Možná si na Meteor z té doby pamatujete coby widget, který zobrazoval postup srážek po mapě České Republiky.

Zásadní změna přišla už po roce (prázdniny 2012) a aplikace byla přejmenována na Meteor – meteoradar.

Následně přibližně na začátku roku 2013 vyšel Meteor tak jak ho známe i dnes a to s všeříkajícím podnázvem „Aladin“. Od této chvíle existují paralelně tyto dvě verze.

Co Meteor – Aladin umí?

  • předpověď vývoje teplot
  • předpověď srážek (s vyznačením jejich typu – déšť, sníh..,)
  • předpověď vývoje větru (s vyznačením jeho převládajícího smě­ru)
  • předpověď atmosferického tlaku
  • předpověď vlhkosti
  • všechny výše uvedené informace zobrazuje v interaktivních grafech
  • předpovědi počasí jsou na 48 hodin dopředu
  • spolupráci s dalšími aplikacemi od Androworks
  • rychlé aktualizace dat
  • automatická změna místa předpovědi podle GPS či jiných informací ze systému lokalizace, kterou poskytuje operační systém Android

Závěr

Funkční část aplikace je nekompromisně přesná a neexistuje snad nic lepšího. Tou zábavnou částí na programu Meteor je fakt, že pracuje přesně se stejnými daty, které používají i meteorologové a nemusíte tak čekat na jejich často nepovedenou interpretaci v médiích.

Meteor je jedna z aplikací, která by rozhodně ve vašem mobilním zařízení neměla chybět a můžeme být právem hrdí na takovýto funkční domácí produkt.


Podrobnosti o Meteor Aladin

Verze:1.4.4 Velikost:1.71 MB    Výrobce: Androworks    Požadavky: Android 2.x,
3.6785714285714

Meteor instalace
Stahuj (externí odkaz)

Diskuze

Doporučujeme

Meteor Aladin náhled Meteor Aladin
Předpověď počasí Aladin pro váš mobil či tablet s Androidem.