Mahjong ke stažení zdarma

Titulní strana » Android » Hry » Logické

Mahjong

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-01-20

Hra Mahjong (čti madžong) nás v Česku pronásleduje snad od prvních počítačů určených pro použití v domácnosti. Jednou zkusíte a pravděpodobně se stanete závislí, stejně jako milióny lidí po celém světe.

Existuje spousta mutací Mahjongu v reálném světě, stejně tak ve světě počítačů a je celkem logické že se jich objevila kvanta i pro mobilní zařízení s operačním systémem Android. Tady je jeden z nich.

Jedná se o ten nejstahovanější, od společnosti Magma Mobile, je kompatibilní se všemi zařízeními a je také nejlépe hodnocen. Není se přitom čemu divit, na rozdíl od konkurenčních mahjongů je prakticky bez chyb.

Jak se hraje Mahjong

Na začátku máte prostorově rozmístěné kostičky se symboly čínských znaků, koleček a bambusů doplněné o čísla. Kostičky umístěné výše v prostoru blokují ty pod nimi. Vy je musíte párovat podobně jako u pexesa a tím je odstraňovat a uvolňovat další, uvězněné hrací kostičky pod nimi. Jako takové malé žolíky se objevují kostičky se symboly ročních období, větrů a rostlin, které je mezi sebou možné párovat libovolně. Zdánlivě jednoduchý princip vás dokáže zaměstnat na celé hodiny což je dáno také tím, že někdy hru prostě z důvodu špatného rozložení nebo špatného tahu nejde dohrát… hotový simulátor života.

Vzhledem k velikosti hrací plochy a především počtu hracích kostiček se Mahjong hraje přece jen lépe na tabletech než na mobilních telefonech, ale ani na nich není situace úplně nejhorší.

Jako alternativa byl přidán odkaz i na trochu lépe graficky ztvárněný mahjong od vývojáře 1bsyl. U něj si, ale hráči sem tam stěžují na nemožnost dohrát hru, jednoduše proto že nejde přeskupit kostky a ty tak mohou skončit rozlosovány v nedohratelné podobě.


Podrobnosti o Mahjong

Verze:1 Velikost:3.9 MB    Wikipedia: O Mahjongu Výrobce: 1bsyl Výrobce: Magma Mobile    Požadavky: Android 1.5,
3.875

Mahjong od 1bsyl
Stahuj (externí odkaz)

Mahjong od Magma Mobile
Stahuj (externí odkaz)

Diskuze

Rina - 2021-01-12 00:21:10

Mám ráda hry Mahjong, Whatajong ,mahjong, whatajong

odpovědět

Doporučujeme

Mahjong náhled Mahjong
Klasická čínská logická hra pro vaše mobilní zařízení s Androidem.
Pixwords náhled Pixwords
Hlavolam kombinující prvky křížovky s hádáním obsahu obrázků.