Google Earth ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Vzdělávací » Mapy
Titulní strana » Windows » Domácnost a zábava » Mapy

Google Earth

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-01-29

Aplikace Google earth vznikla v roce 2004 spolu s jinými projekty společnosti Google – a to vstoupením do skvěle rozpracovaného nápadu společnosti Keyhole, který se původně jmenoval Earth Viewer. Google ale neskončil u hození balíku peněz na stůl a na tento produkt virtuálního glóbu aplikoval svou nadčasovou politiku zacházení s takto cennými nápady. Od té doby se Google Earth masivně rozšiřuje o geniální nápady a to vše i v bezplatné verzi, která je dostupná ke stažení zdarma.

Proč Google Earth?

Hned po prvním implantování 3D modelů budov do Google Earth získala aplikace obrovské plus s propojením na další z projektů Google – na Google Warehouse kde se skladují modely vytvořené v aplikaci Sketchup a následně je můžete umístit na skutečné místo v Google Earth a po schválení tak prezentovat svou práci celému světu.

FREE a PRO verze

Díky tak trochu zvláštní politice Google v této oblasti, málokdo ví že ve skutečnosti je freewarový Google earth (ten ke stažení zdarma) ořezanou verzí plné a hlavně placené verze Google Earth PRO, kterou jde zakoupit na oficiálním webu Google Earth v ceně zhruba 200 EUR.

Rozdíly ve funkčnosti freewarové a plné verze sice nejsou fatální, ale v konečném důsledku je pro leckteré firemní ale i soukromé užití Google Earth PRO nutná. U verze ke stažení zdarma musíte oželet občasné zpomalení načítání obsahu kdy servery poskytující obsah zřejmě preferují uživatele PRO verze. Dále je omezena kvalita tisku, freewarová verze Google earth ke stažení zdarma Vám pochopitelně strká pod nos reklamy, úplně chybí podpora natáčení videí a pár dalších funkcí.

Se stažením Google Earth, ale nemusíte otálet a pokud se rozhodujete už teď jestli by se Vám nehodila PRO verze, vyzkoušejte si nejprve Google earth ve free verzi.

Instalace

Instalace Google earth je řešena moderním způsobem pomocí malého instalátoru u kterého je v podstatě jedno jak je starý a sám si dokáže po spuštění stáhnout nejčerstvější aktualizované soubory. To je obrovská výhoda oproti tradičním, velkým balíkům které jsou zastaralé už při jejich prvním uvolnění na internet a vy tak máte vždy máte jistotu, že jste si stáhli nejaktuálnější verzi software.

Jako přidanou hodnotu ke staženému Google earth Vám Google přibalil ještě svůj moderní webový prohlížeč Chrome. Ten jde, ale bez problému odinstalovat a na funkčnost aplikace Google Earth nemá vliv.

Vlastnosti Google earth v bodech:

  • Nejkomplexnější virtuální glób země vůbec
  • Podrobně zmapovaný měsíc
  • Podrobně zmapovaný mars
  • Nejlépe nasnímaná hvězdná obloha
  • Historické snímky země
  • Prohlížení ulic přes takzvané Streetviewa
  • Propojení s databází fotek Panoramio
  • 3D budovy

Závěr:

Google earth je nejen počítačová aplikace, ale je to druh software který doslova mění svět, způsob uvažování nad ním a troufám si tvrdit že i vzdělanost a představivost lidí. Díky jeho interaktivitě, rychlosti a zpracování si svou cestu k němu najdou nejen lidé, kteří by nikdy nepoužili mapu hvězdné oblohy, ale i tací kteří vždy propadali ze zeměpisu a pod pojmem glóbus si představují název nákupního centra.

Google earth ke stažení zdarma je jedna z těch aplikací, která by ve Vašem počítači chybět rozhodně neměla a za svůj úspěch od nás má právem zlaté ocenění.

Zlatá medaile kestazenizdarma.cz pro Google Earth

Podrobnosti o Google Earth

Verze: Licence:Freeware Velikost:860.14 kB    Homepage: Google Earth    Požadavky: Windows XP (SP3), Pentium III, 512 MB,600 MB
4.2

Googel Earth
Stahuj (860.14 kB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Windows 11 náhled Windows 11
Bude Windows 11 ke stažení zdarma jako upgrade, tak jak to známe z předchozí verze?
Google Earth náhled Google Earth
Největší elektronická mapa světa pro online prohlížení v nejen v PC.