DWG TrueView ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Byznys » CAD
Titulní strana » Windows » Grafika » CAD

DWG TrueView

Autor recenze: Daniel Kočica, 2014-11-17

Díky DWG TrueView již nemusíte mít starosti s tím jak otevřít výkresové soubory s příponou DWG. Jedná se totiž oficiální program společnosti Autodesk pro jejich prohlížení, tisk a převod do starších verzí, případně konverzi do souborového formátu DWF.

Historie DWG TrueView

Pokud se podivujete nad tím proč si tento program zaslouží tolik pozornosti, tak vězte, že v minulosti nebylo rozhodně samozřejmostí si zdarma a hlavně bezproblémově prohlížet výkresy ve formátu DWG. Tento formát byl odkázán pro použití buďto v profesionální sféře a otevřít jste jej mohli buďto jen v AutoCADu s cenovkou profesionálního nástroje a nebo se pokusit ho prohlížet v nějakém alternativním CAD software kdy zpravidla vždy byla implementace DWG formátu naprosto tragická. A aby toho nebylo málo tak rok co rok vychází nová verze formátu DWG, která ještě více znepříjemňuje jejich otevírání a to i napříč verzemi AutoCADu.

Od jisté doby jsme se s těmito problémy zcela přestali trápit a začali používat DWG TrueView, který je ke stažení zdarma a i přesto, že není v češtině stojí za to. Výhody v bodech:

  • otevře všechny DWG od verze r14 po 2015
  • umí provést konverzi DWG do starší verze
  • umí tisknout a to včetně nastavení stylů
  • umí pracovat s vrstvami (vypínat a mrazit vrstvy)
  • můžete v něm měřit vzdálenosti a to na zvolených úchopových podech
  • umí export do .DWF a vektorového .PDF

Instalace a závěr

Pro úspěšnou instalaci DWG TrueView potřebujete Windows 7 či vyšší a hlavně si nesplést verze, protože ta 32bit není kompatibilní s operačními systémy 64bit a naopak. Další popisu se vymýšlí špatně, program toho opravdu víc nenabídne, jako základní prohlížeč je však dokonalý.


Podrobnosti o DWG TrueView

Verze:2015 Licence:Freeware Velikost:236 MB    Výrobce: Autodesk Inc.    Požadavky: Windows 7 SP1 (32bit), Pentium 4, 2 GB,3 GB
3.2222222222222

TrueView 2015 32bit
Stahuj (236 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

TrueView 2015 64bit
Stahuj (327 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

IG GROUP - 2018-05-22 09:46:43

při instalaci 32bit verze mně vyskočila chyba: .NET 4.5 is not instaled. A že to bez něj nenainstaluje co s tím ? Kde to vzít a jak je celý název toho souboru ? s díky GE

odpovědět

Doporučujeme

Windows 11 náhled Windows 11
Bude Windows 11 ke stažení zdarma jako upgrade, tak jak to známe z předchozí verze?
Free DWG Viewer náhled Free DWG Viewer
Volně šiřitelný prohlížeč DWG, DXF a DWF souborů z CAD aplikací.
DWG TrueView náhled DWG TrueView
Oficiální prohlížeč DWG souborů umožňující více než pouhé otevření DWG.