Comodo firewall ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Bezpečnost » Firewally
Titulní strana » Windows » Síť a Internet » Firewally

Comodo firewall

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-13

Comodo firewall je nástroj pro zabezpečení obou směrů síťového provozu mezi vaším počítačem a zbytkem světa. Díky své vestavěné funkci DDP, ale umožňuje fungovat mnohem inteligentněji než konkurenční firewally.

Jak Comodo firewall funguje?

V podstatě jde o to, že u společnosti Comodo přišli na to jak relativně nenásilně odstranit ten nejzásadnější problém proč uživatelé tolik nenáviděli firewally. Ty byly doposud řešeny tak, že ve výchozím stavu jste buďto povolovali výjimky aplikacím aby mohly komunikovat přes síť a nebo naopak je zakazovali (nejvíce otravné řešení). Trochu lepší situace nastala jiným řešením kdy firewall měl v sobě integrován seznam škodlivého software a ten blokoval (to je zase dost nebezpečné ve chvíli kdy se objeví nějaký software, který na seznamu není). No a konečně zde máme DDP technologii která si bere z každého něco.

Systém firewallu Comodo spoléhá naopak na seznam bezpečného software a pokud se na něm program nevyskytuje a pokusí se použít síťovou komunikaci tak jeho činnost firewall zastaví a zeptá se vás jestli je to žádoucí nebo nikoliv. Systém je tak zabezpečený totálně a přesto na vás vyskočí jen minimum žádostí o ruční posouzení.

Historie

Ta je stará jako samotná společnost Comodo a sahá až do roku 1998. Díky dlouhému vývoji je Comodo firewall opravdu silný bezpečnostní nástroj.

V bodech

  • není přeložen do češtiny
  • má ale jednoduché rozhraní, které pochopí každý
  • technologie DDP zajišťuje minimální zásahy uživatele
  • stále podporuje i Micosoftem již dávno opuštěný Windows XP
  • přes 20 různých technologií, které vás neustále chrání

Závěr

Pokud sháníte kvalitní firewall pak se nemusí jednat bezpodmínečně o placený software. Vyzkoušejte tento světově uznávaný. Jedinou nevýhodou je absence češtiny, ale ta by neměla být pro nikoho zásadní překážkou.


Podrobnosti o Comodo firewall

Verze:7.0.317799 Licence:Freeware Velikost:219.33 MB    Výrobce: Comodo Group, Inc.    Požadavky: Windows XP (SP2), 512 MB,600 MB
5

Comodo firewall 7.0.3
Stahuj (219.33 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Windows 11 náhled Windows 11
Bude Windows 11 ke stažení zdarma jako upgrade, tak jak to známe z předchozí verze?
Comodo firewall náhled Comodo firewall
Světově uznávaný firewall od neméně uznávaného producenta.
ZoneAlarm náhled ZoneAlarm
Oblíbené bezpečnostní řešení s antivirem a firewallem v hlavní roli.