AVG 2015 ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Bezpečnost » Antiviry
» AVG AntiVirus

AVG 2015

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-01-08

Antivirus AVG 2015 nabízí zaběhlé standardy a funkce na které jsme v oblasti bezpečnosti dnes zvyklí snad již u každého antiviru. Výrobce se však poučil ze stížností na předchozí verze a o dost zjednodušil uživatelské rozhraní. Pokud máte už nyní strach, že ho zjednodušil až tak že v AVG 2015 nenajdete to na co jste zvyklí tak ho nemusíte mít. Vše je na svém místě, část funkcí je jen trochu hlouběji a ta zbylá je zbavena svých prvoplánově marketingových názvů a zakomponována do společné skupiny funkcí nazvané ochrana před viry. Bravo AVG!

AVG 2015 nabízí

  • ochranu před viry
  • ochranu před škodlivými odkazy a stránkami na internetu
  • nízkou zátěž počítače
  • vylepšený firewall (jen v placené verzi)
  • 24/7 podporu

Na první pohled se toho může zdát málo, ale fakticky jde o to jediné co by vás u antiviru mělo zajímat. V ideálním případě aby vás vůbec nezatěžoval při práci a neobtěžoval nechtěnými hláškami, aby se sám aktualizoval a trvale držel ochranu před nákazami které se k vám v dnešní době dostanou již snáze pře internet než přes nějaké ty média, dále zmíněný firewall který dokáže ovládat i laik a samozřejmě podporu. To vše AVG Antivirus 2015 má.

Je dobře že se antiviry konečně rozhodly jít cestou zdokonalování těch základních funkcí před marketingovými nesmysly a AVG si už i kvůli tomu zaslouží naši pozornost.

Jaký je rozdíl mezi verzemi Antivirus a Internet Security

Došlo ke zpřehlednění verzí a rozdílu mezi nimi. AVG 2015 ke stažení zdarma (tedy freeware) se již dále nazývá jednoduše jen jako AVG AntiVirus a placená verze se nabízí pod jménem AVG Internet Security 2015. Ta placená verze nabízí navíc ochranu před spamem a jak již bylo řečeno firewall. Ta neplacená verze nabízí vše ostatní, ale je určena samozřejmě k nekomerčnímu u­žití.

Závěr

Během několika týdenního zkoušení jsem nezaznamenal žádné potíže s nefunkčním software, naopak se podařilo nové verzi antiviru AVG 2015 oproti té 2014 „chytnout“ hned po instalaci dvě hrozby a nadmíru jsem byl spokojen s tím, že opravdu vůbec nezatěžuje svým během počítač.

Chválím také, že vás hned při instalaci výrobce nenapálí na podstrčení nějakého doprovodného software, ani nepozmění nastavení prohlížeče internetu a taky samotný antivirus je nastaven již chytře tak že se první test pustí až na základě vaší akce.

Nové AVG nezbývá než doporučit, po letech se vydalo tím správným směrem… k uživateli.


Podrobnosti o AVG 2015

Verze:2015 Licence:Freeware Velikost:4.37 MB    Výrobce: AVG Technologies    Požadavky: Windows XP (SP3), Pentium 4, 512 MB,2 GB
3.5

AVG free 2015
Stahuj (4.37 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

AVG AntiVirus AVG AntiVirus
Nejznámější český antivirus s dlouholetým vývojem. % 0 5 MB
Diskuze

Doporučujeme

Windows 11 náhled Windows 11
Bude Windows 11 ke stažení zdarma jako upgrade, tak jak to známe z předchozí verze?
Microsoft Security Essentials náhled Microsoft Security Essentials
Bezpečnostní balík pro vaše Windows přímo od výrobce a zdarma.
ZoneAlarm náhled ZoneAlarm
Oblíbené bezpečnostní řešení s antivirem a firewallem v hlavní roli.
AVG 2015 náhled AVG 2015
Proslulý český antivirus ve verzi 2015.
Avast Antivirus 2015 náhled Avast Antivirus 2015
Základní free verze antivirového programu 2015 ke stažení zdarma.