FastStone Image Viewer ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Grafika » Práce s grafikou
Titulní strana » Windows » Grafika » Prohlížeče fotografií
Titulní strana » Windows » Grafika » Převody formátů grafiky

FastStone Image Viewer

Autor recenze: Daniel Kočica, 2014-11-07

Program FastStone Image Viewer se nás dlouhodobě (již více než deset let) snaží přesvědčit, že práce s fotografiemi nemusí být nutné zlo, a to především díky své široké a hlavně jednoduše pochopitelné sadě nástrojů určených pro úpravu a správu fotografií. Existuje totiž spousta dobrých programů pro tyto účely stvořených, ale ne všechny jsou ke stažení zdarma, ne všechny jsou počeštěny a zdaleka ne všechny jsou tak jednoduché k obsluhovaní jako právě FastStone Image Viewer o kterém je právě řeč. Čest výjimkám jako je XnView

Co vše FastStone Image Viewer umí?

Právě díky této aplikaci můžete bez problémů upravovat své digitální fotografie, můžete u nich měnit velikost (a to jak tu fyzickou tak datovou), ořezávat, měnit kontrast a jas, můžete odstranit efekt červených očí, můžete měnit barevnou hloubku, vkládat vodoznaky a mnoho dalších užitečných funkcí jako:

  • čtení a úprava EXIF informací
  • vytváření GIF animací z vašich fotek
  • retušování
  • hledání rozdílů mezi obrázky
  • hromadné úpravy
  • opravdu kvalitní zvětšování originálů

Mimo tyto zásadní funkce podporuje FastStone image viewer celou řadu známých obrázkových formátů jako je například BMP, JPG, JPEG, GIF, PNG, PSD, WMF a mnoho dalších. To by samo o sobě nebyla zase taková „bomba“, on je ale umí mezi jednotlivými formáty bezproblémově převádět. A zřejmě aby se to všechno podle autorů projektu nezdálo přece jen někomu málo, tak zde máme od roku 2005 plnohodnotnou podporu surových dat z digitálních fotoaparátů mnoha výrobců obecněji pojmenovaných jako RAW.

K tomu všemu si přičtěte přehledné uživatelské rozhraní ve stylu Windows, které je kompletně česky již v základu, dále fakt, že můžete obrázky převádět přímo do PDF a všechny akce s nimi dělat hromadně na základě předem nastaveného vzoru a adept na vítěze roku v kategorii jednoduchých prohlížečů obrázků s jejich snadnou editací stojí před vámi!

Závěrečné hodnocení

Mohlo by se zdát, že je FastStone Image Viewer díky podpoře RAW formátu a možnostem hromadného zpracování fotek určen především pro pokročilé uživatele, avšak nejen díky příjemnému prostředí padne perfektně do ruky i naprostým začátečníkům. **Navíc je tento editor pro domácí použití dostupný zcela zadarmo a jak už bylo zmíněno výše je v základní verzi v češtině a tudíž nemusíte hledat a stahovat nějaké dodatečné balíčky jako je tomu u jiných programů.


Podrobnosti o FastStone Image Viewer

Verze:5.3 Licence:Freeware Velikost:6 MB    Výrobce: FastStone Soft    Požadavky: Windows XP (SP2), Pentium III, 256 MB,50 MB
4.3

FSViewer 5.3
Stahuj (6 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

FSViewer 3.7
Stahuj (4 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Windows 11 náhled Windows 11
Bude Windows 11 ke stažení zdarma jako upgrade, tak jak to známe z předchozí verze?
Animation Shop náhled Animation Shop
Nástroj pro snadné vytváření nejen GIF animací.
Zoner GIF Animator náhled Zoner GIF Animator
Starší nástroj k vytváření GIF animací od známého českého výrobce.
Microsoft GIF Animator náhled Microsoft GIF Animator
Snad nejjednodušší a nejstarší nástroj na vytváření GIF animací.
Zoner Callisto náhled Zoner Callisto
Český editor vektorové grafiky ke stažení zdarma.