Ad-Aware Free Antivirus ke stažení zdarma

Titulní strana » Program nemá kategorii

Ad-Aware Free Antivirus

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-07

Antivirové řešení Ad-Aware Free Antivirus má dnes již rozměr legendy. Ve světě jde o jeden z nejuznávanějších nástrojů na potírání spyware, virů a jiné havěti, která se může dostat do vašeho počítače.

U nás není tento software tak široce znám především z důvodu absence češtiny. Protože i přesto, že je antivirus Ad-Aware aktuálně lokalizován do více jak 20 jazyků, tak čeština chybí.

Svůj podíl na menší popularitě v našich končinách může mí také to, že jsme my Češi tradičně známí produkcí vlastních, kvalitních antivirových nástrojů a Lavasoft se do tak silného konkurenčního prostředí zrovna „netlačí“.

Pokud patříte do klubu lidí, kteří do teď nebyli schopni rozlišit jaký je rozdíl mezi názvem antiviru ADAWARE a rizikovým reklamním softwarem nazývaným ADWARE, tak jste se právě stali trochu chytřejšími, ale je na zváženou zda by jste si neměli stáhnout raději třeba český antivirus AVG.

Historie antiviru Ad-Aware

Historie Ad-Aware sahá až do minulého tisíciletí, konkrétně do roku 1999 kdy se poprvé objevil jako jednoduchá ochrana nechvalně známého webového prohlížeče Internet Explorer.

Postupem času se však vyvinul v nástroj, který spolehlivě likviduje spyware a nyní obsahuje také antivirus běžící na jádře BitDefender.

V současnosti lze antivirus Ad-Aware stáhnout ve čtyřech verzích. Ta první kterou naleznete zde (pojmenovaná Free) je ke stažení zdarma a zbylé tři jsou odstupňovány cenově podle funkcí, které nabízí.

Co všechno umí Ad-Aware Free Antivirus

  • má opravdu rychlý a mocný antivirus
  • anti-spyware s širokou databází i historických hrozeb
  • ochranný štít v reálném čase
  • ochrana stahovaných souborů
  • doplněk pro bezpečné surfování na internetu
  • hráčský režim kdy sám pozná že nechcete být rušení hláškami ani omezování výkonem

Instalace

Instalace Ad-Aware Free Antivirus je řešena čím dál tím populárnějším instalátorem. Malý soubor, který si stáhnete do počítače nejprve nainstaluje takzvaný „updater“, který sám zajistí stažení nejčerstvější verze antiviru a rovnou s aktuálními virovými databázemi. Ten samý nástroj už v počítači zůstává nainstalovaný a zajišťuje neustále nezávislé aktualizace.

Ale jak už to bývá tak nic není dokonalé. Díky tomuto způsobu nenainstalujete program pokud nebudete připojeni k internetu a také je zde určité riziko toho, že tento způsob instalace někdo zneužije k zatažení nevyžádaného software do vašeho počítače. Sice by to bylo u antivirového programu kuriózní selhání, ale to riziko zde je.

Závěr

pokud v dnešní době lze doporučit nějaký nástroj na ochranu proti virům, spyware, malware či adware pak jeden z nich bude určitě právě recenzovaný antivirus. Jedinou vadou na kráse je absence češtiny, ale to lze překousnout.


Podrobnosti o Ad-Aware Free Antivirus

Verze:11.5.202.7299 Licence:Freeware Velikost:1.84 MB    Výrobce: Lavasoft.    Požadavky: Windows XP (SP3), Pentium III, 1 GB,600 MB
5

Ad-Aware 11.5.202.7299
Stahuj (1.84 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme