Windows Essentials ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Utility » Operační systémy

Windows Essentials

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-07

Balík aplikací Windows Essentials (dříve také složitěji Windows Live Essentials) slouží k doplnění funkcí, které se v základu nenacházejí předinstalované ve Windows a přesto by jste je mohli postrádat. Microsoft přitom po vás za tyto programy nechce ani korunu.

Historie Windows Essentials

Historie sahá hodně daleko a to až do dob Windows XP, kdy mělo jít o jakousi odpověď na Google Pack. Avšak zatímco Google distribuci svého balíčku ukončil, tak Microsoft v něm pokračuje vesele dál. Postupně si prošel všemi verzemi Windows přes Vista až po nejnovější 8.1 a dočkáme se jej rozhodně i ve Windows 10, kde lze již nyní spustit. V roce 2012 se balíček zbavil slůvka „Live“ ze svého beztak dlouhého názvu a my před sebou máme jen Windows Essentials.

Které aplikace, balík obsahuje:

  • Microsoft OneDrive
  • Mail
  • Messenger
  • Movie maker
  • Photo gallery
  • Family Safety

Microsoft OneDrive je online cloud úložiště které propojuje různé aplikace Microsoftu a umožňuje mít vaše dokumenty dostupné kdykoliv a kdekoliv. Ve Windows 10 nabere zřejmě ještě většího významu.

Windows Mail je jednoduchý e-mailový klient a následovník oblíbené aplikace Outlook Express, jejíž vývoj a podpora byla ukončena spolu s vydáním Windows 7

Messenger, což je další historická ikona, tentokrát z kategorie Messengery.

Photo gallery a Movie maker což jsou nástroje pro základní práci s videem a obrázky přičemž se jedná o opravdu jednoduché nástroje, ale spousta lidí si na ně postupem zvykla.

Writer je aplikace, která zjednodušeně řečeno leží na stupnici od poznámkového bloku po Word někde těsné za Wordpadem. Nenabízí toho opět mnoho, ale určitě více než Wordpad.

Bezpečnost vašich dětí a rodičovskou kontrolu vám poskytne aplikace Family Safety ovšem pouze pro Windows 7 (od Windows 8 a výše je již integrován v systému).

Instalace

Jednoduše stáhnete velmi malý instalátor a po jeho spuštění se vám zobrazí nabídka zda instalovat všechny aplikace dostupné pro váš operační systém a nebo zda si je chcete vybrat sami. Doporučujeme druhý případ ve kterém alespoň zjistíte co je pro vás dostupné (nabídka se liší dle verze vašich Windows)

Závěr

I ti největší odpůrci aplikací společnosti Microsoft musí u balíku Windows Essentials na chvíli zpozornět, protože nějaká ta aplikace se z něj hodí prakticky každému (minimálně Mail). Přičteme-li fakt že všechen okbsah ke stažení zdarma pak není co řešit.


Podrobnosti o Windows Essentials

Verze:2012 Licence:Freeware Velikost:1.18 MB    Výrobce: Microsoft Homepage: Windows Live    Požadavky: Windows 7 (32bit), Pentium III, 1 GB,600 MB
4.25

Windows Essentials 2012
Stahuj (1.18 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Windows Essentials náhled Windows Essentials
Balík aplikací ke stažení zdarma, který perfektně doplňuje Windows.
Podívejte se jak rychle startuje Windows 10 náhled Podívejte se jak rychle startuje Windows 10
První zkušenosti s Windows 10 podpořené malým testem rychlosti.
Windows 10 umí česky náhled Windows 10 umí česky
Stahujte novou verzi technického preview Windows 10 s českou lokalizací.
Windows 10 náhled Windows 10
Operační systém Microsoftu s magickou číslovkou 10.