VLC pro Android ke stažení zdarma

Titulní strana » Android » Multimédia » Video
» VLC Media Player

VLC pro Android

Autor recenze: Daniel Kočica, 2014-11-11

Přehrávač VLC netřeba nikomu dlouho představovat. Jeho vývoj sahá neuvěřitelných 20 let zpět do roku 1996, kdy si drtivá většina z nás mohla o nějakém tom mobilu nechat zdát natož aby to byl chytrý telefon s Androidem.

Rok se s rokem sešel a z původně ryze akademického projektu určeného k přehrávání videa po síti na linuxu (odtud VLC jako VideoLan project) se stal plnohodnotný přehrávač s otevřeným kódem nejen pro stolní počítače, ale dnes jak vidíte i pro mobilní zařízení se systémem Android.

Proč zrovna VLC pro Android?

Jasné výhody VLC ze světa PC byly přeneseny i na mobilní telefony a tablety. VLC si sebou snad jako jeden z prvních rovnou tahal zabudované kodeky, což platí i v této verzi. To mu propůjčuje úžasnou rychlost přehrávání spolu s menšími nároky na hardware, což se obzvláště hodí pro šetření kapacity baterie. Hardwarová akcelerace je samozřejmostí a stejně tak to k čemu byl původně navržen, tedy přehrávání streamovaného multimediálního obsahu přímo z internetu nebo lokální sítě.

Shrnutí

Nebudeme vás dlouho napínat. To, že je VLC pro Android ke stažení zdarma neznamená, že by mělo jít o nějaký druhořadý produkt. VLC pro Android je doporučeníhodný přehrávač, vytvořený uživateli pro uživatele a nikoliv vývojáři pro zisk. Je to jeden z nejlepších přehrávačů videa a audia pro Android vůbec a i když to nemá mezi vší tou konkurencí zrovna jednoduché tak jeho stažením a instalací rozhodně neuděláte chybu.


Podrobnosti o VLC pro Android

Verze:0,9 Velikost:10 MB    Výrobce: VideoLAN    Požadavky: Android 2.x,
3.0384615384615

VLC Android
Stahuj (externí odkaz)

VLC Media Player VLC Media Player [CZ]
Kvalitní a bezproblémový přehrávač multimédií s vestavěnými kodeky. % 0 10 MB
Diskuze

Doporučujeme

VLC pro Android náhled VLC pro Android
Otevřený, univerzální multimediální přehrávač pro systém Android.
BS Player pro Android náhled BS Player pro Android
Multimediální přehrávač pro vaše mobilní zařízení se systémem Android.