Tor browser ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Bezpečnost » Síťová bezpečnost
Titulní strana » Windows » Síť a Internet » Síťová bezpečnost
» TOR

Tor browser

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-01-29

Prohlížeč Tor browser je řešení jak se snadno a rychle dostat k anonymnímu prohlížení webových stránek a využívání dalších služeb. Tento prohlížeč v sobě integruje systém Tor, který spoléhá na maskování se v davu jiných uživatelů Toru. Kdykoliv postupujete webem je váš požadavek přesměrováván a důsledně promícháván přes jiné klienty zapojené do sítě tak aby zpětně nebylo možné vůbec vypátrat odkud jste přišli.

O Tor browseru

Tor browser je vybudovaný na modifikovaném jádře populárního prohlížeče Firefox což mu zajišťuje skvělou kompatibilitu, stabilitu, ale především pro nás jako koncové uživatele snadnou ovladatelnost. Můžete instalovat známé doplňky a je stejně jako FF plně lokalizován do češtiny

Instalace

Program stačí pouze stáhnout a nainstalovat. Prohlížeč se nainstaluje spolu se zástupcem přímo na plochu, takže před vámi neskrývá žádná data a neroztahuje je po systému. Kdykoliv se pak chcete Toru zbavit, pak stačí tuto složku smazat. Nelekejte se hodnocení některých antivirů, které Tor browser, čí jádro Toru označí za vir. On se totiž defakto jako vir chová a právě pro tuto jeho vlastnost si ho pořizujete. Tedy proto, aby přesměrovával vaší komunikaci jinudy a nešlo jí vypátrat.

Ověření účinnost

Účinnost maskování jsme ověřili kontrolou záznamů o provozu webu po návštěvě TORem a opravdu o návštěvníkovi nezjistíte vůbec nic. Nejenom, že je jiná IP adresa než ta reálná, ale během dalšího procházení webem se tato i průběžně mění.

Závěr

Samozřejmě, že maskování začíná a končí tam, kde uživatel TORu udělá nějakou chybu a prozradí se (například nějakou rutinou při procházení stránek, psaní komentářů a podobně), nicméně jako řešení doslova „na jedno kliknutí“ je TOR prohlížeč dokonalý. Výborné je i to že je ke stažení zdarma.


Podrobnosti o Tor browser

Verze:4.0.3 Licence:Freeware Velikost:3.08 MB    Homepage: torproject.org    Požadavky: Windows 98, Pentium III, 256 MB,100 MB
4.1428571428571

Tor browser 4.03
Stahuj (32.73 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

TOR TOR [CZ]
Kompletní řešení pro maskování vaši identity na internetu. % 0 3.08 MB
Diskuze

Doporučujeme

TOR náhled TOR
Kompletní řešení pro maskování vaši identity na internetu.
TOR – totální utajení vaší identity náhled TOR – totální utajení vaší identity
Jak zamést stopy a instantně schovat sou identitu na internetu.
Tor browser náhled Tor browser
Prohlížeč na bázi Firefoxu maskující vaše chování na internetu.