Spybot - Search & Destroy ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Bezpečnost » Odstranění Spyware

Spybot - Search & Destroy

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-07

Bezpečnostní utilita Spybot – Search & Destroy umí velmi efektivně odstranit nechtěnou havěť z vašeho počítače. Ať už jde o takzvaný Spyware nebo Adware.

První druh (Spyware) je zákeřnější protože o jeho působení spíše jen tušíte, dostal se vám do počítače naprosto nechtěně a s největší pravděpodobností vaše soukromé údaje posílá k dalšímu zpracování.

Za Adware si povětšinou můžeme sami, když se nám přiinstaluje spolu s jinou aplikací nebo rovnou aplikace je sama o sobě Adware a vydělává na nás zobrazováním reklam.

Od obojího nám každopádně dokáže odpomoci Spybot, ale nejdůležitější je si uvědomit, že se jedná pouze o nástroj k odstraňování předem definovaných hrozeb a Spybot – S&D v žádném případě nenahrazuje poctivý antivir.

Ideální je kombinovat Spybot s nějakým kvalitním antivirem, který vám poskytne residentní (trvalou) kontrolu a rychlé aktualizace.

Historie programu Spybot

Ta sahá do roku 2000, kdy byla vydaná jeho první verze, prozatím určena k likvidaci jen hrstky tehdy dominantních zástupců Spyware. Program se stal, ale populární a je zde s námi již přes 15 let. Od té doby nasbíral pořádnou databázi zavšiveného software a také přibylo funkcí, které umožňují nechtěné programy rychle najít a eliminovat.

Co umí?

  • skenovat pevné disky
  • skenovat operační paměť
  • opravovat registry, systémové soubory, prohlížeče, cookies a prostě vše na co časem útočníci přišli že je možné zneužít k tomu aby Spyware zůstal skryt ve vašem počítači.
  • nahrazovat odstraněný spyware a adware nefunkčními kódy a tím vám zůstanou funkční ostatní aplikace, které jsou na nich závislé

Je Spybot ke stažení zdarma?

Ano je! Spybot můžete stahovat a užívat zdarma, ale pouze pro nekomerční účely. Na druhou stranu pokud už si za něj zaplatíte, pak dostanete i další hromadu funkcí a především stěžejní antivirovou ochranu na bázi silného bezpečnostního řešení BitDefender.

Závěr

Pokud máte pocit, že jste se mohli stát obětí nějakého nevyžádaného software, který se ocitl ve vašem Windows, pak stažením a spuštěním programu Spybot – Search and Destroy rozhodně nic nezkazíte, ba naopak často vaší situaci vyřeší. Naproti tomu se lze bez ně ale pohodlně obejít. Stačí jen trocha obezřetnosti při tom co člověk dělá, stahuje a spouští na svém počítači.


Podrobnosti o Spybot - Search & Destroy

Verze:2.4.40 Licence:Freeware Velikost:44.37 MB    Výrobce: Safer-Networking Ltd.    Požadavky: Windows XP (SP2), Pentium 4, 1 GB,300 MB
4

Spybot 2.4.40
Stahuj (44.37 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Microsoft Security Essentials náhled Microsoft Security Essentials
Bezpečnostní balík pro vaše Windows přímo od výrobce a zdarma.
Spybot - Search & Destroy náhled Spybot - Search & Destroy
Účinný bezpečnostní nástroj sloužící ke snadnému odstranění spyware.