Putty ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Síť a Internet » Vzdálená správa
Titulní strana » Windows » Utility » Vzdálená správa

Putty

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-28

Putty je miniaturní klient protokolu SSH (umí obsluhovat ale i RAW data, Telnet, rlogin a sériové spojení), vyvíjený od roku 1998. Vyniká především ve snadností své obsluhy, univerzálnosti a nade vší pochybnost hlavně v bezpečnosti.

To, že je Putty mimořádně bezpečný klient není potvrzené jen papírovou podporou mnoha šifrovacích standardů, ale především neustálým vývojem který se snaží eliminovat potenciálně zneužitelné chyby. Na jejich odhalování se podílí především uživatele Putty, kterým mimořádně záleží na tom aby vzdálená správa jejich serverů a zařízení neměla jedinou trhlinu.

Jak použít putty?

V první řadě musíme pochválit, že se program neinstaluje a už v základu je přenosný (tzv. portable), tím vám odpadne spousta starostí.

Po spuštění vepíšete adresu vašeho serveru či zařízení, zvolíte typ protokolu, případně změníte port, pokud není nastaven na výchozí hodnotu a poté se již před vámi objeví terminál do kterého můžete „bušit“ příkazy dle systémové syntaxe na vzdáleném zařízení.

Svoje spojení si můžete snadno ukládat a pojmenovávat pro jednodušší identifikaci při dalším použití a k práci můžete použít třeba softwarovou klávesnici, možnost maximalizovat okno či si ve velké míře přizpůsobit to jak prostředí putty vypadá.

Závěr

Málokterý software se udrží v aktivním a stále použitelném stavu 20 let, zrovna putty to ale bez pochyby zvládne. Nic jednoduššího pro vzdálenou správu vašeho serveru nebo jiného zařízení umožňujícího komunikaci na jednom z podporovaných protokolů zkrátka neseženete.


Podrobnosti o Putty

Verze:0.64 Licence:Freeware Velikost:512 kB    Výrobce: Simon Tatham    Požadavky: Windows 95,
4

Putty 0.64
Stahuj (512 kB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

Putty náhled Putty
Miniaturní a jednoduchý nástroj pro vzdálenou správu přes SSH.
TeamViewer náhled TeamViewer
Nástroj pro vzdálenou správu počítače, který zvládne ovládat každý