.NET Framework ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Programování » Platformy
Titulní strana » Windows » Ovladače » Systémové

.NET Framework

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-07

Platforma .NET Framework je již dlouhé roky nezbytností pro běh většiny programů, které používáte. Na jedné straně zjednodušuje práci programátorům, kteří používají ve svých aplikacích její dílčí součásti bez toho aby je sami museli vymýšlet a testovat a na druhé straně ulevuje místu na disku protože se nemusí znova a znova opakovat v každém programu.

Pro nás, koncové uživatele toto řešení, ale zase tak pohodlné není. Jelikož se dříve nebo později střetneme s tím že program vyžaduje vyšší verzi Frameworku a v návaznosti na to, že tuto novou již nepodporuje náš Windows.

Ve výchozím stavu například ve Windows 95 nebyla žádná verze a ani nešla doinstalovat, ve Windows 98 se nacházela v.1.0, Vista měla v.3 a Windows 7 obsahovala .NET Framework 3.5.

Instalace .NET Framework

Asi nikoho vzhledem k dlouhému vývoji .NET Framework nepřekvapí, že jsou starší vydání již nekompatibilní s novými Windows a naopak nové verze Frameworku zase nekompatibilní se staršími Windows. Situace, ale není tak komplikovaná jak by se mohlo zdát:

  • pro Windows 98 až XP je použitelná v. 2.0
  • pro Windows XP je použitelná v. 4.0 (nutné připojení k internetu)
  • na Windows Vista až 10 funguje v. 4.5

Podle tohoto klíče si vyberte, stáhněte a nainstalujte potřebnou verzi .NET Framework a to je celé.

Závěr

Pokud je nějaká novější aplikace vystavěna na .NET Framework pak po vás bude vyžadovat vydání 4.x a z toho důvodu se jak vidíte přeinstalování na všech Windows po 8.1 nevyhnete. Ve Windows 10 se zdá, že to již nebudeme muset řešit, protože se závislé programy a knihovny doinstalovávají automaticky samy z repositáře podobného Linuxovým distribucím.


Podrobnosti o .NET Framework

Verze:4.5.2 Licence:Freeware Velikost:66.76 MB    Výrobce: Microsoft    Požadavky: Windows Vista (32bit), Pentium III, 512 MB,2 GB
4.5

.NET 4.5.2 pro Vista až 10
Stahuj (66.76 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

.NET 4 online pro XP až 10
Stahuj (868.57 kB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

.NET 2 pro 98 až 7
Stahuj (23.84 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Doporučujeme

.NET Framework náhled .NET Framework
Platforma technologií potřebná k běhu většiny programů pod Windows.