CloneDVD ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Domácnost a zábava » Vypalování
Titulní strana » Windows » Video » Vypalování
Titulní strana » Windows » MP3 a Zvuk » Vypalování
Titulní strana » Windows » Utility » Vypalování

CloneDVD

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-02-07

CloneDVD je opravdu jednoduchý a účinný software pro kopírování DVD. Díky němu dokážete DVD doslova naklonovat 1:1, nebo je ořezat o některé nepotřebné částí (ať už jde o zvukové stopy, titulky, nechtěné menu a podobně), případně enkódovat do menší kvality. To vše se může hodit k tomu aby se původní film o velikosti menší vzducholodi, který vesele okupuje obě vrstvy DVD dokázal vměstnat jen na jedinou vrstvu levného DVD+R média.

CloneDVD si hravě poradí s:

  • DVD videem bez aplikované ochrany proti kopírování
  • dvouvrstvými médii (DL)
  • s vypalováním na média typu DVD-R, DVD+R nebo DVD+R DL

Další funkci, která se sem-tam může hodit je vytváření ISO obrazů zmíněných médií a jejich následné vypalování. Díky tomu dokážeme DVD nejprve uložit na náš pevný disk a teprve později vypálit, případně pokud se k nám nějaké to ISO dostane aniž bychom ho sami vytvořili, pak je zde opět možnost ho vypálit. Případně je možné ISo nainstalovat do virtuální mechaniky Virtual CloneDrive.

Historie

Historicky jde v podstatě o legendu mezi všemi kdo se kolem roku 2004 dostali k vypalovačce. První vydání totiž proběhlo v roce 2004 a trefilo se přesně do období DVD šílenství a boomu DVD vypalovaček. Vývoj trval 7 let (tedy do roku 2011) a od té doby se program považuje za finální, neměnnou verzi.

V období vývoje prošlo CloneDVD několika majoritními úpravami, nicméně uvítací obrazovku s dvojicí ležérně se povalujících ovcí v kině si musel zapamatovat každý.

Závěr

I když už má DVD formát to nejlepší za sebou a pomalu se vytrácí, stále zde máme spoustu záznamů na těchto nosičích a také stolních přehrávačů a právě zde najde CloneDVD své uplatnění, neboť ani tyto záznamy nejsou nesmrtelné a čas po čase je doslova nezbytné je zálohovat jinam.

Typickou známkou dobře odladěného software je stav kdy ho i po letech nainstalujete na nejnovější operační systém a na něm bez potíží funguje. Takový je i CloneDVD, který si i dnes, tedy v roce 2015 vesele vypaluje na Windows 10.


Podrobnosti o CloneDVD

Verze:2.9.3.0 Licence:Zkušební verze Velikost:4.95 MB    Výrobce: SlySoft Inc.    Požadavky: Windows 98, Pentium II, 256 MB,6 GB
5

CloneDVD 2.9.3.0
Stahuj (4.95 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

Diskuze

Majkl - 2015-02-20 21:31:20

Nejlepší program na vypalování DVD co znám. Ovce je legenda!

odpovědět

Doporučujeme

CloneDVD náhled CloneDVD
Nástroj pro klonování DVD a jednoduché úpravy video DVD.
ImgBurn náhled ImgBurn
Jednoduchý nástroj pro vytváření, vypalování obrazů CD, DVD a BD.
CDBurnerXP náhled CDBurnerXP
Vypalovací nástroj s podporou opravdu všech existujících formátů nosičů.
Nero 2015 Platinum náhled Nero 2015 Platinum
Balík vypalovacích nástrojů ve verzi 2015 Platinum.
Virtual CloneDrive náhled Virtual CloneDrive
Emulátor CD, DVD ale i Blu-ray disků pro operační systém Windows.