AVG 2015 ke stažení zdarma

Titulní strana » Windows » Bezpečnost » Antiviry
» AVG AntiVirus

AVG 2015

Autor recenze: Daniel Kočica, 2015-01-08

Antivirus AVG 2015 nabízí zaběhlé standardy a funkce na které jsme v oblasti bezpečnosti dnes zvyklí snad již u každého antiviru. Výrobce se však poučil ze stížností na předchozí verze a o dost zjednodušil uživatelské rozhraní. Pokud máte už nyní strach, že ho zjednodušil až tak že v AVG 2015 nenajdete to na co jste zvyklí tak ho nemusíte mít. Vše je na svém místě, část funkcí je jen trochu hlouběji a ta zbylá je zbavena svých prvoplánově marketingových názvů a zakomponována do společné skupiny funkcí nazvané ochrana před viry. Bravo AVG!

AVG 2015 nabízí

  • ochranu před viry
  • ochranu před škodlivými odkazy a stránkami na internetu
  • nízkou zátěž počítače
  • vylepšený firewall (jen v placené verzi)
  • 24/7 podporu

Na první pohled se toho může zdát málo, ale fakticky jde o to jediné co by vás u antiviru mělo zajímat. V ideálním případě aby vás vůbec nezatěžoval při práci a neobtěžoval nechtěnými hláškami, aby se sám aktualizoval a trvale držel ochranu před nákazami které se k vám v dnešní době dostanou již snáze pře internet než přes nějaké ty média, dále zmíněný firewall který dokáže ovládat i laik a samozřejmě podporu. To vše AVG Antivirus 2015 má.

Je dobře že se antiviry konečně rozhodly jít cestou zdokonalování těch základních funkcí před marketingovými nesmysly a AVG si už i kvůli tomu zaslouží naši pozornost.

Jaký je rozdíl mezi verzemi Antivirus a Internet Security

Došlo ke zpřehlednění verzí a rozdílu mezi nimi. AVG 2015 ke stažení zdarma (tedy freeware) se již dále nazývá jednoduše jen jako AVG AntiVirus a placená verze se nabízí pod jménem AVG Internet Security 2015. Ta placená verze nabízí navíc ochranu před spamem a jak již bylo řečeno firewall. Ta neplacená verze nabízí vše ostatní, ale je určena samozřejmě k nekomerčnímu u­žití.

Závěr

Během několika týdenního zkoušení jsem nezaznamenal žádné potíže s nefunkčním software, naopak se podařilo nové verzi antiviru AVG 2015 oproti té 2014 „chytnout“ hned po instalaci dvě hrozby a nadmíru jsem byl spokojen s tím, že opravdu vůbec nezatěžuje svým během počítač.

Chválím také, že vás hned při instalaci výrobce nenapálí na podstrčení nějakého doprovodného software, ani nepozmění nastavení prohlížeče internetu a taky samotný antivirus je nastaven již chytře tak že se první test pustí až na základě vaší akce.

Nové AVG nezbývá než doporučit, po letech se vydalo tím správným směrem… k uživateli.


Podrobnosti o AVG 2015

Verze:2015 Licence:Freeware Velikost:4.37 MB    Výrobce: AVG Technologies    Požadavky: Windows XP (SP3), Pentium 4, 512 MB,2 GB
3.5

AVG free 2015
Stahuj (4.37 MB)
zkontrolovanoneobsahuje viry

AVG AntiVirus AVG AntiVirus
Nejznámější český antivirus s dlouholetým vývojem. % 0 5 MB
Diskuze

Doporučujeme

Microsoft Security Essentials náhled Microsoft Security Essentials
Bezpečnostní balík pro vaše Windows přímo od výrobce a zdarma.
ZoneAlarm náhled ZoneAlarm
Oblíbené bezpečnostní řešení s antivirem a firewallem v hlavní roli.
AVG 2015 náhled AVG 2015
Proslulý český antivirus ve verzi 2015.
Avast Antivirus 2015 náhled Avast Antivirus 2015
Základní free verze antivirového programu 2015 ke stažení zdarma.
AVG AntiVirus náhled AVG AntiVirus
Nejznámější český antivirus s dlouholetým vývojem.